top of page

Kursy, które odbyłam, jako droga rozwoju, cz. 5

Zaktualizowano: 24 kwi 2023

POZIOM CZWARTY, cz.1


Na tym poziomie zaczyna się projektowanie swojego życia. Będzie kilka postów o różnych technikach i sposobach.


Praca z intencją. Z pracą z intencją spotkało się wielu z nas, jeśli nie wszyscy. Ale na takim poważniejszym poziomie pracę z intencją można wykorzystać do poprawy jakości swojego życia. Jeśli założymy (a ja tak zakładam), że wszystko jest Energią, to praca z intencją staje się potężnym narzędziem. Energia i informacja są ze sobą nierozerwalnie związane, to jest niezaprzeczalny fakt. Skupiając się na jakiejś myśli, obrazie, nadajemy tej informacji energię. Sylwia Sikorska i Honorata Lubiszewska z emraceyourlife.pl w cudowny i prosty sposób wyjaśniają, jak działa informacja pod postacią wizualizacji i pracy z intencją, którą się zasilamy i wypuszczamy w świat.


Dla mnie praca z intencją jest kluczowa w jodze nidrze, którą poznałam dzięki Sarze Lilii Siemaszkiewicz. W tej praktyce, która jest moją ukochaną, będąc w stanie alfa, odczuwasz intencję spójną z emocjami pojawiającymi się w sercu. Wypowiedzenie z wiarą intecji w stanie, gdy mózg pracuje na innych falach niż w stanie pełnej świadomości, sprawia, że zaczynasz w to wierzyć tak, jakby już było to prawdą. A że dla Wszechświata nie ma przeszłości czy przyszłości, jest tylko teraźniejszość i Energia, to rzecz wcześniej czy później zaczyna się materializować. Sankalpa (owa intencja) jest pragnieniem serca, nie ego, dlatego może się zamanifestować w rzeczywistości.


Wiem, że być może niektórzy uśmiechają się pod nosem, czytając to. Ale skąd się wzięło w takim razie powiedzenie: "wiara czyni cuda"? To właśnie Twoja głęboka wiara i przekonanie, że ma być tak, nie inaczej, sprawia, że tak się dzieje... A gdy zaczynasz wątpić, bać się straty, czuć, że nie zasługujesz, tracisz to... Oczywiście, że na to nakładają się jeszcze inne kwestie, nieprzerobione lekcje, rodowe problemy i tak dalej, jednak jestem głęboko przekonana, że te nieprzerobione lekcje sprawiają, że nie potrafisz właśnie uwierzyć w coś i dlatego to się nie manifestuje w Twoim życiu. Tym z kolei, którzy z uwagi na swoją wiarę wątpią w takie rzeczy, przypomnę, co rzekł Chrystus: "według waszej wiary niech wam się stanie". On wierzył. Dlaczego Ty nie chcesz?


Co daje praktyka nidry? Dystans do projekcji umysłu; redukcję stresu; zmniejszenie napięcia emocjonalnego, umysłowego i mięśniowego; zwiększenie zaufania do siebie; kreatywność; wyjście z nawyków i schematów; wzrost odporności itd.


Nidra nie jest tym samym co medytacja. Jest jej najwyższym stanem. Jest wycofaniem się do wewnętrznych wymiarów, pracą z ciałem energetycznym, przechodzeniem poprzez poszczególne stany świadomości.


Kiedy na początku lutego 2022r. byłam w Jagniątkowie na warsztatach u Sary, kilka razy dziennie podczas praktyki wysyłałam intencję dotyczącą Magicznej Przestrzeni. Głośno też mówiłam podczas swobodnych rozmów, że rezygnuję z pracy w szkole, że odchodzę z etatu, że się już nie boję, że wierzę w powodzenie mojego pomysłu. Miesiąc później firma była już zarejestrowana, a dwa miesiące później, 5 i 6 kwietnia, odbyły się pierwsze dwa koncert dla Przyjaciół i Znajomych, a pierwsze pieniądze przyniosła mi właśnie praktyka jogi nidry 7.04.2022, czyli dokładnie rok temu, z czego właśnie zdałam sobie sprawę.


26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Post: Blog2_Post
bottom of page